Popis lišt samolepící folií

Popisování jednotlivých lišt samolepícím foliopísmem je jistě nejběžnější způsob popisu. Jsou užívány rozmanité odstíny foliopísma, nejčastěji v matném provedení, ideálním pro interiérové aplikace. Lišty polepené foliopísmem lze v případě nutnosti aktualizovat novým polepem. Oproti tomu ostatní metody značení jsou trvalé a v případě nutnosti aktualizace je třaba danou lištu vyrobit znova.

samolepící folie

Popis lišt gravírováním

Gravírování hliníkové lišty je vyfrézování požadovaného textu nebo grafiky do povrchu lišty v hloubce desetin milimetru, tento vyfrézovaný povrch se poté zpravidla vyplňuje barvou. Tato technika značení lišt je trvalá a esteticky zajímavá.

gravírování

Popis lišt UV tiskem

UV potisk je poměrně mladá technologie tisku na rozličné předměty a materiály. Stejně jako gravírování i UV potisk je trvalý. Nejčastěji se používá tehdy, když ostatní techniky selhávají.

tisk

Jednotlivé techniky popisu lze samozřejmě kombinovat. V případě potřeby lze lišty lakovat podle potřeb zákazníka dle RAL vzorníku nebo potahovat samolepící folií a rovněž tak přebarvit lištu do požadovaného odstínu.

Nasledujte nás na Facebooku